Sokakta yürürken hiç tanımadığı bir adam beline sarıldı, eşinin tepkisi çok sert oldu

Sarıyer Merkez Mahallesi’nde geçen cumartesi saat 16.30 sıralarında, Gülden Bozkurt, eşi ve bebeği ile caddede yürüyordu. Eşi ekmek alması için caddede duran Gülden Bozkurt‘un gerisinden yaklaşan bir kişi bayana sarıldı. Eşi Alparslan Bozkurt, şüpheliyi tekme tokat dövdü. Etraftakilerin ayırmak için ortaya girmesini fırsat bilen kuşkulu kaçtı. Yaşananlar işyerinin güvenlik kamerasıyla kaydedildi.

“BELİME SARILDI, BENİ KENDİNE GERÇEK ÇEKTİ”

Gülden Bozkurt “Eşimle birlikte yürüyüş yapıyorduk bu yolda. Olağanda daima karşı yoldan giderdik lakin bugün buradan geçelim dedik. Eşim, ‘Çantamı konutta unuttum senden para alayım’ dedi. Cüzdanımı açtım on lira vereceğim, ekmek alıp gelecek karşıdan. Bir anda gerimde birisi bu türlü bam diye vurunca ben herhalde ayağı takıldı, bir şey oldu sandım lakin adamın eli belimde. Bir anda sarıldı, beni kendine hakikat çekti.

“BEN ÇARESİZ BİR ŞEKİLDEYİM”

O anda eşime baktım eşim bana baktı. Baktım ki eşim adamı dövmeye başladı. Ben sapık olduğunu anladım. Ben çığlık atınca çantacı beyefendi dışarı çıktı, eşimi tuttu. O anda çocuğum pusetin içinde uyuyor. Ben çaresiz bir haldeyim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çocuğumu uykudan kaldırıp kucağıma alıp insanlardan yardım istemek zorunda kaldım.

“ONU ELİMDEN UYGUN Kİ ALMIŞ”

Alparslan Bozkurt, “Eşimle bir arada yürüyüşe çıktık. Buradan geçerken ekmek alalım dedik. Eşim elini çantasına atıp para çıkarttı, bana verecekti. Birden eşimin beline sarıldı. Ben de panik halinde ne oluyor dedim. Olayın taciz olduğunu anladım. Dövmeye başladım zati burada. Sağ olsun Doğan abi koştu çabucak geldi. Onu aldı elimden, yeterli ki de almış aslında. Sonra esasen kaçtı.” biçiminde konuştu.

“ÇOK ÜZÜCÜ BİR OLAYDI”

Mahalle sakini Doğan Tek ise, “Bizim burada bu türlü olaylar çok yaşanır ancak bu çok üzücü bir olaydı. Ben şurada kapının önünde dururken bir anda önümde oldu. Arkadaş süratli hızlı geliyordu ileriden, giderken bir anda yengenin beline sarıldı. O anda aslında sağ olsun Alparslan kardeş Osmanlı tokadını yapıştırdı. Biz tam mevzuyu anlayamadık. O ortada hanımı bağırmaya başlayınca ben gittim tuttum onu. Dedim ki ‘dur adamı bırak’ Oda ‘abi bırak karımı taciz etti.’ dedi. Karımı taciz etti deyince ben bıraktım aslında ancak o orta adam kaçtı, düzgün ki de kaçtı. Yoksa nitekim bugün bu hususları konuşmuyorduk. Ancak hak edene dersini vermek lazım olduğunu düşünüyorum. İnşallah bir daha tekrarı yaşanmaz” dedi.

Demirören Haber Ajansı / Yılmaz Okur – 3. Sayfa