Ümit Özdağ’dan gündem yaratacak iddia: Türk halkından gizleniyor, günde 200 mülteciye vatandaşlık veriyorlar

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yakınında basın açıklaması yaptı. Vatandaşlık verilenlerin isimlerinin Resmi Gazete’de yayımlanması uygulamasının sona erdirilmesini eleştiren Özdağ, vatandaşlık alanların Türk halkından gizlendiğini argüman etti.

“GÜNDE EN AZ 200 BİREYE VATANDAŞLIK VERİLİYOR”

Özdağ, ülke genelinde bir nüfus müdürlüğünde mümkün olan en az dokümanla günde 180-200 kişi ortasında vatandaşlık sürecinin yapıldığını ileri sürdü. Vatandaşlık verilirken vatanla ilgili bütün hakların da verildiğini belirten Özdağ, “Bu, Türk halkının seçme ve seçilme hakkının kısıtlanmasıdır. Türkçe bilmeyen, Türk tarihini bilmeyen, Türk kültürünü bilmeyen, Türkiye’yle hiçbir manevi ilgisi olmayan bu beşerler yarın seçimlerde bu ülkenin yazgısını değiştirecek biçimde oy kullanacaklardır.” sözlerini kullandı.

“VERDİĞİM SAYILAR YANLIŞ ÇIKARSA ÖZÜR DİLEYECEĞİM”

Bunun demokrasiye ve hukuk devletine darbe olduğunu savunan Özdağ, 2017’den bu yana verilen vatandaşlık sayılarının Resmi Gazete’de yayımlanması koşuluyla, verdiği sayıların yanlış çıkması halinde kamuoyundan özür dileyeceğini tabir etti.

AA / İsa Toprak – Yeni