Karalar: “Bozuk yol kalmayacak”

Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, evvelki devir 5 yılda 894 bin ton asfalt döküldüğünü belirterek, “Biz bu yaz sonu itibariyle 1 buçuk milyon ton asfalta yaklaşacağız” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Yol Üretim, Bakım ve Tamirat Daire Başkanlığı grupları, okulların kapanması, tatilcilerin tatil yörelerine gitmeye başlamasıyla birlikte tenhalaşan Adana‘nın ana arterlerinde asfaltlama çalışmalarına sürat verdi.

Fuzuli Caddesi’nde denetleme ve inceleme yapan Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, bir haftadan kısa mühlet içinde çalışmaların sona ereceğini söyledi. Lider Karalar, “Şehir merkezindeki çalışmalarımız ağırlaşıyor. Fuzuli Caddesi, merkezde yaptığımız 6. bulvar. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı da dahil, merkezde ne kadar bozuk yol varsa bu yaz yapacağız. Bu işlerin maliyeti epey yüksek lakin insanlarımıza, Adanalılara feda olsun. Rekorlar evresi devam ediyor. Bizden evvelki periyot 5 yılda 894 bin ton asfalt dökülmüş. Biz bu yaz sonu itibariyle 1 buçuk milyon ton asfalta yaklaşacağız. Yani 3 buçuk yıl sonunda, evvelki periyodun iki katı kadar asfalt dökmüş olacağız. Asfalt üretimimiz giderek artıyor ve daha da artacak” diye konuştu.

Eski asfalt kazıma sürecinin akabinde Fuzuli Caddesi’nde asfaltlama çalışmasına geçilecek. Fuzuli Caddesi’nde gerçekleşen yol üretim, bakım ve tamir çalışmasından ötürü, Adana Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Dairesi’nden (Eski Müze Kavşağı) Galleria İş Merkezi çıkışına (Tedaş Kavşağı) kadar, Fuzuli Caddesi çarşı istikametinden Demir Köprü istikametine, yol 19-26 Haziran tarihleri ortasında araç trafiğine kapalı kalacak. – ADANA

İhlas Haber Ajansı / Lokal