İstanbul’un göbeğinde seyir halindeki aracın üzerine atlayan genç kız, ortalığı birbirine kattı

Geçtiğimiz Pazar günü Sultanbeyli Turgut Reis Mahallesi’nde edinilen bilgiye nazaran ruhsal problemleri olduğu sav edilen 26 yaşındaki M.Ç, girdiği 3 iş yerinde esnafa saldırarak ortalığı birbirine kattı.

SEYİR HALİNDEKİ ARAÇLARIN ÜZERİNE ATLADI

Ardından esnaf tarafından dışarı çıkarılan genç kız, seyir halindeki aracın üstüne binip şoförlere sıkıntı anlar yaşattı. Genç kız, çıktığı aracın üstünde şoföre aracı sürmesi için “Sür, sür” diyerek seyir halinde olan aracın üstünde de bir müddet dans etti.

KARAKOLU DA BİRBİRİNE KATTI

İhbar üzerine olay yerine polis takımları sevk edildi. Takımlar M.Ç’yi yakalayıp gözaltına aldı. Genç kız, gözaltına alındığı karakolda da etrafa saldırarak ortalığı birbirine kattı.

“BÜYÜK İHTİMAL YASAKLI HUSUS KULLANIYOR”

Olaya şahitlik eden esnaflardan Ramazan Albayrak, “Olay pazar günü oldu. 26 yaşında bir genç kız, yaklaşık 1 aydır burada, daha evvel yoktu. Tahminimce şu art taraflarda kalıyor. Gece konutta kalmıyor. Dükkanımız burada gece 2’ye kadar açığız. Genç kız bilhassa geceleri çıkıyordu fakat bu sefer gündüz çıktı. Baya bir taşkınlık çıkardı. Birinci baş yandaki kafelerden başladı sonra buraya gelip içeride müşteriler varken çay bardaklarını kırıp biranda gitti. Ondan sonra bizim yandaki berber arkadaşımızın camını tekmelemeye başladı. Akabinde millet başına toplanırken kız yeniden çıldırdı. Yoldan geçen otomobillerin üstüne çıkıp camlarına vurmaları ve aracın üzerine çıkıp taşkınlık yapmaya başladı. Bizde polise haber verdik. Polis geldi, götürdü. Tekrar dışarı çıkmış. Dün akşam buradaydı, her gün burada. Bir tedbir alınamadı. Büyük ihtimal yasaklı husus kullanıyor. Yetkililerden bu türlü insanların tedavi görmesini istiyoruz. Bu tıp insanların harcanmamasını istiyoruz. Devlet tarafından garanti altına bir bakımevine yerleştirilmesi lazım. Bir tedbir alınmasını istiyoruz. Esnaf arkadaşlarla burada rahat bir formda huzurlu olmak istiyoruz.” dedi.

O ANLAR KAMERADA

Genç kızın karakolda ve şoförlere kabusu yaşattığı anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. İmajlarda genç kızın yoldan geçen araçların üstüne çıkıp şoförlere sıkıntı anlar yaşattığı ihbar üzerine alındığı karakolda da sandalye ve canları tekmeleyerek ortalığı birbirine kattığı görülüyor.

İhlas Haber Ajansı / Halit Arslan – 3. Sayfa