Bakan Kirişci: “103 aile, 274 birey, vatandaşımız zarar görmesin diye tahliye edilmiş durumda”

Bakan Kirişci: “103 aile, 274 birey, vatandaşımız ziyan görmesin diye tahliye edilmiş durumda”

-“48 adet helikopterimiz olacak, 13 adet de uçağımız olacak. Sayı 61’e çıkacak. Arazözümüz 253 adet alanda, etkin olarak kullanılıyor”

-“Sayın Soylu bakanımıza şükranlarımı sunuyorum, 24 adet TOMA’mız şu anda vatandaşlarımızın emniyetini sağlamak üzere ormanımızda misyon almış durumda”

-“2600 civarında bir işçinin alanda bu hizmeti kahraman edasıyla verdiklerini tabir etmem lazım”

-“Meteorolojik bilgiler bizim çalışmalarımıza bugün de ışık tutuyor. Bugün sabah itibariyle artık bilhassa havanın nemi yüzde 91’ler seviyesine çıktı. Bu meteorolojik datalardan de olumlu manada yararlandık”

-“Bugün için düne nazaran rutubetin yüksek olacağı istikametinde. Hava suratının bir ölçü artacağı ancak dünkü seviyede olmayacağı tarafında bilgiler var. Sıcaklık da 23 ile 34 derece ortasında değişmiş olacak”

-“Biz ormanımızın tırnaklarına ziyan gelsin istemiyoruz, bir koluna ziyan gelsin istemiyoruz”

-“Geçen yıl Muğla’da yaklaşık 50 bin 500 hektarlık bir alanda yüreklerimiz yandı”

-“İnşallah bu yangın denetim altına alınacak, temennimiz bugün akşama gerçek daha somut gelişmeler olacağını bekliyoruz”

-“Soğutma süreçleri tamamlanıp yangın bittikten sonra bu alanlar için rastgele bir spekülasyona meydan vermeden ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek”

-“Buralar ülkemizin en beğenilen yerleri. Orman Genel Müdürlüğü olarak tahsisini gerçekleştirdiğimiz her türlü tahsis süreçlerini dedikoduya mahal vermemek için iptal ettik”

-“Sabahleyin, dün, bugün, buralarda tatilini yapanlardan helallik istiyoruz. Onlar buraya tatil için geldiler lakin yangın nedeniyle 15-20 saniyede bir hava aracımızın uçuşu nedeniyle gürültü, bundan ötürü helallik istiyoruz”

MUĞLA – Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, güvenlik önlemleri kapsamında 274 kişinin tahliye edildiğini açıkladı

İhlas Haber Ajansı / Siyaset