Süper Lig’de en tecrübeli hakem Cüneyt Çakır!

Spor Toto Muhteşem Lig’de 2022-2023 döneminde düdük çalacak hakemlerin en deneyimlisi Cüneyt Çakır.

Süper Lig’de 22. dönemine başlayacak Cüneyt Çakır, 385 karşılaşmada misyon yaparak üst düzeydeki etkin meslektaşları ortasında en çok maça çıkan isim oldu.

Ligde bu dönem misyon yapacak hakemler ortasında Cüneyt Çakır’ı, 18 dönemde 285 müsabakada düdük çalan Hüseyin Göçek izliyor.

SÜPER LİG’DE 24 HAKEM

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Konseyi tarafından 2022-2023 dönemi için belirlenen Muhteşem Lig hakem listesinde 24 isim yer alıyor.

Yeni dönemde Spor Toto Üstün Lig’de misyon alacak hakemler şunlar:

Cüneyt Çakır, Çağdaş Altay, Hüseyin Göçek, Mert Güzenge, Mete Kalkavan, Mustafa Kürşad Filiz, Tugay Kaan Numanoğlu, Volkan Bayarslan, Ali Şansalan, Arda Kardeşler, Atilla Karaoğlan, Suat Arslanboğa, Abdulkadir Bitigen, Ali Palabıyık, Erkan Özdamar, Kadir Sağlam, Yaşar Kemal Uğurlu, Bahattin Şimşek, Halil Umut Meler, Ümit Öztürk, Burak Şeker, Sarper Barış Latife, Yasin Kol, Zorbay Küçük

EN ÇOK HAKEM İSTANBUL’DAN

Yeni dönemde Üstün Lig hakem listesinde en çok İstanbul’dan isim yer aldı.

Toplam 13 vilayetten hakemlerin bulunduğu listede İstanbul’dan 8, Ankara’dan 4, Antalya’dan 2, Adana, Aydın, Bursa, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kayseri, Sakarya ve Trabzon’dan birer isim bulundu.

FIFA KOKARTLI HAKEMLER

Spor Toto Harika Lig’de yeni dönemde vazife yapacak hakemlerden 7’si FIFA kokartı sahibi.

Türkiye’nin en meslekli hakemi Cüneyt Çakır’ın yanı sıra Ali Palabıyık, Halil Umut Meler, Arda Kardeşler, Abdulkadir Bitigen, Yaşar Kemal Uğurlu ve Zorbay Küçük FIFA kokartlı hakemler olarak maç yönetecek.

VAR’DA 11 HAKEM MİSYON YAPACAK

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Konseyinin belirlediği listede Muhteşem Lig’de yeni dönemde 11 isim, Görüntü Yardımcı Hakem (VAR) olarak vazife yapacak.

VAR listesinde Emre Malok, Özgür Yankaya, Alper Çetin, Erkan Engin, Özgüç Türkalp, Serkan Tokat, Alper Ulusoy, Hakan Ceylan, Koray Gençerler, Mustafa Öğretmenoğlu ve Bülent Birincioğlu yer aldı.