Bakan Nebati’den Güldür Güldür’de yayınlanan skecine ilk yorum: Keyifle izledim

Show Tv’de yayınlanan Güldür Güldür Show programında Sıhhat Bakanı Fahreddin Koca’nın akabinde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin taklidinin de yapıldığı bir skeç yayınlandı.

BAKAN KOCA TWİTTER’DAN PAYLAŞTI

Bakan Nebati, toplumsal medya hesabından kelam konusu skecin fragmanını paylaşarak “Keyifle izledim, güldüm ve eğlendim fakat gözlerimdeki ışıltıyı göremedim” yorumunu yaptı.

SANSÜR ARGÜMANI GÜNDEME GELMİŞTİ

Fragmanı daha evvel yayınlanan skecin geçtiğimiz kısım yayınlanması bekleniyordu. Skecin 305’inci kısımda yer almaması üzerine sansür tezleri gündeme gelmiş ve Show TV ise Fatih Altaylı’nın sorusu üzerine “Bir şeyi sansürleyecek olsak, neredeyse yarısını tanıtımda yayınladığımız bir skeci sansürlemezdik. En başından tanıtıma koymazdık. Bunu Güldür Güldür’ün yapımcılarından da teyit edebilirsiniz, bu program içinde siyasi skeçler olmasından da rahatsızlık duymadık. Tam tersine, siyasi hicivin unutulduğu bir ülkede bu geleneğin sürmesini istedik. Bugüne kadar da bir tekine bile dokunmadık. Bir tekini bile çıkarmadık. Sizin de tanıdıklarınız arayıp sorabilirsiniz” açıklamasında bulunmuştu.