AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan 2023 seçimlerine ilişkin iddialı sözler: Yüzde 75’in üzerine çıkacağız

AK Parti Küme Başkanvekili Cahit Özkan, Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan “Zor Fakat Yeniden De Sor” programına katıldı. Seçimlere ait argümanlı konuşan Özkan, AK Parti’nin 2023’te rekor kıracağını söyledi.

“YÜZDE 75’İN ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ”

Özkan, “Biz diyoruz ki, inşallah 2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyeceğiz. Yüzde 75’in üzerine çıkacağız. Esasen elbette maksadınız seçimleri kazanmaksa amacınız yıldızlar olmalı. Ben AK Parti Küme Başkanvekili olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ‘siyasetinin sanki yüzde yüz vatandaşımız neden bizi desteklemiyor?’ bu dilekle bu maksatla siyaset yapıyoruz” tabirlerini kullandı.

“KİMSE YÜZDE 23’DEN YÜZDE 50’YE NASIL GİDİYORSUN DİYE SORMUYOR”

Özkan kelamlarını şöyle tamamladı: “Yüzde 75 dedi, bu hangi başta diye soruyorlar. Biz de diyoruz ki, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 53 oy oranını görmüş bir Cumhur İttifakı olarak yüzde 75’i hedeflemede daha doğal ne var? Birileri yüzde 23 oy alarak yüzde 50 artı 1 almayı hedefliyor. Kimse yüzde 23’den yüzde 50’ye nasıl gidiyorsun diye sormuyor. Yüzde 53 oy alan ittifakın yüzde 75 oy alma maksadına hayalperestlik olarak bakıyor.”