SÜPER LİG HABERLERİ | Bernard Mensah’tan flaş Beşiktaş sözleri!

Süper Lig’in dikkat çeken isimlerinden Bernard Mensah, döneme Beşiktaş maçı ile başlamalarının kendisi için farklı bir mana taşıdığını belirterek, “Sonuçta eski kulübüm. O Ekibe hürmetim çok fazla” dedi.

Beşiktaş maçının zorluğundan bahseden 27 yaşındaki futbolcu, Gana Ulusal Grubu ile Dünya Kupası maksatlarını, yeni yetenek Arda Güler hakkında attığı tweeti ve bir çok mevzuda açıklamalarda bulundu. Kayserispor İdari Menajeri Yunus Akbulut eşliğinde Asist Tahlil’in özel kısmında Arda Ün’ün konuğu olan Ganalı oyuncu kelamlarına şöyle başladı:

“Geçen yıl benim için çok zordu. Güç bir periyottan geçtim, farklı bir durum yaşadım. Sakatlık, her futbolcunun başına gelen bir şey. Ben bu sakatlığı çok âlâ çalışarak geçirdim. Bildiğiniz üzere sakatlıklardan tekrar dönmek vakit alıyor. Benim için de vakit aldı ama ben mental ve fizikî olarak buna hazır olduğuma inanıyorum. Transfer teklifleri aldım açıkçası şu andaki tek odağım uzun bir sakatlıktan en yeterli formda kendi durumuma geri dönmek. Onun haricinde benim için kıymetli olan Kayserispor. Bu ekibi en üst düzeye çıkarabilmek için elimden gelen her şeyi yapacağım zira bizler için sıkıntı bir yıl olacak. Biz bunun üstesinden geleceğiz.”

GOL SEVİNCİ YAPACAK MIYIM BİLMİYORUM, O GÜN ALANDA GÖRECEĞİZ

Beşiktaş’a gol atarsan, gol sevinci yapacak mısın? sorusuna orta saha oyuncusu şu karşılığı verdi:

“Beşiktaş maçı hakikaten sıkıntı bir karşılaşma olacak. Benim buradaki odağım en düzgün formda dönmek ve kadroma en güzel katkıyı sağlamak. Bunları yaparsam en memnun ben olacağım zati. Vodafone Park’ta oynanacak ve kolay olmayacak lakin biz ekip olarak elimizden gelenin en güzelini yapacağız. Gol sevinci yapacak mıyım bilmiyorum, o gün alanda göreceğiz (Gülerek). Sonuçta o gruba hürmetim çok fazla, eski kulübüm…”

AVRUPA’DA HER EKİP ARDA GÜLER ÜZERE YETENEKLİ, KALİTELİ OYUNCU İSTİYOR

Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Arda Güler hakkında attığı tweet’in hatırlatılması üzerine Mensah; “Bildiğiniz üzere Arda Güler 17 yaşında çok yetenekli bir futbolcu. Hangi ülkeden olduğundan fazla bulunduğu ülkede nasıl yetiştirdikleri ve nasıl geliştirdikleriyle alakalı bu durum. Önünde uzun yıllar var şu an yalnızca 17 yaşında… Avrupa’da her grup Arda Güler üzere yetenekli, kaliteli oyuncu istiyor. Arda önündeki yılları güzel kıymetlendirmeli. Çok farklı bir futbolcu” halinde konuştu.

MENSAH’IN EN BEĞENDİKLERİ

Mensah, Üstün Lig’de en hazır takımın Trabzonspor olduğunu, kendisini en zorlayan ismin Siopis olduğunu söylerken, her futbolcunun hayatında kırılma noktası olduğunu ve kendisi için bu ismim olumlu istikamette Portekiz’deki teknik adam Rui Vitoria olduğunu da itiraf etti.

GANA ULUSAL GRUBU İÇİN HİSSETTİKLERİ

Bernard Mensah, ülkesinin Dünya Kupası’nda vereceği çaba hakkında şu kelamları sarfetti: “Ben de her Ganalı üzere ulusal kadrosu yürekten destekleyen biriyim. Gana Ulusal Takımı’mızın nitekim güzel bir takımı var. Bu kümede hoş şeyler yapacağına inanıyorum. Kaliteli oyunculardan şurası bir ekibimiz var. Ben de bir Ganalı olarak, oradaki arkadaşlarımı yürekten destekleyeceğim. Umarım en hoş halde kümeden çıkmayı başaracağız.”