Özgür Özel’den AK Parti’ye Aykut Erdoğdu tepkisi: Biz ne ses kayıtları duyduk, gıkınız çıkmadı

CHP’li Aykut Erdoğdu‘nun boşandığı eski eşi Özge Erdoğdu’ya ilişkin olduğu öne sürülen bir hesap tarafından servis edilen imajlar toplumsal medyayı karıştırdı. İki gün evvel CHP’li Erdoğdu’nun eski eşiyle yaptığı imajlı bir telefon görüşmesi, “Özge” ismiyle açılan hesaptan paylaşıldı. Paylaşımda “Bu kaydı 3,5 ay evvel aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu‘nun Tuba Torun’la ilgisini öğrendikten çabucak sonra… Aykut Erdoğdu beni Tuba ile bağı olmadığına ikna etmeye çalışırken, ’50 kişi ile yatmış’ dedi. Daha sonra 50 kişi ile yattı dediği Tuba Torun ile evlendi” tabiri kullanıldı.

DAHA SONRA TUBA TORUN’UN SES KAYDI YAYINLANDI

Aykut Erdoğdu ile Özge Erdoğdu ortasında yaşanan konuşmanın yankıları sürerken bu sefer farklı bir ses kaydı daha paylaşıldı. Tekrar Özge Erdoğdu’ya ilişkin olduğu sav edilen hesaptan Tuba Torun’a ilişkin olduğu öne sürülen bir ses kaydı yayınlandı. Dün yapılan paylaşıma “‘Dolarla vekil oluyorlar, ben bayan hakları diye yırtınıyorum. Olamıyorum’ demiştin hatırlıyor musun Tuba Torun. Neyse ki artık partidesin, Aykut Erdoğdu’yu aldın sırada vekillik var.” notu düşüldü. Tuba Torun’a ilişkin olduğu argüman edilen ses kayıtlarında; Tuba Torun’un ağlayarak, “Dolarla milletvekili oluyorlar, ben burada sabahtan akşama kadar bayan hakları diye yırtınıyorum. Birine inandım tamam mı ve inandığım için de evet kendimi ortaya koydum. Ve şu anda da istifa edeceğim.” dediği duyuluyor. Ses kaydının devamında ise karşı taraftaki kişinin, “Tuba bir sakin ol hayır “dediği Torun’un ise yine “Ben buranın adaletsiz bir dünya olduğunu biliyordum ancak bu kadar adaletsiz olduğunu bilmiyordum Özge. Zira benim bakılması gereken bir annem var” dediği anlaşılıyor.

CHP’Lİ ERDOĞDU ÖZÜR DİLEDİ

AK PARTİ’DEN REAKSİYON: ARAŞTIRILMALI

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşi Özge Pomenile ortasında geçen telefon konuşmasının paylaşılmasının akabinde “Gerekli araştırmalar yapılmalı ve CHP Kümesi bu ağır ithamdan kurtulmalı ya da ilgililer cezalandırılmalı” tabirlerini kullanan AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan’a karşılık verdi.

“BİZ NE SES KAYITLARI DUYDUK”

Turan’ın paylaşımını alıntılayan Özel, şunları söyledi: “Sn. Turan; biz ne ses kayıtları duyduk, gıkınız çıkmadı…. Lakin biz gerekeni yaparız sizin üzere değiliz, merak buyurmayın!”