Mahmut Ustaosmanoğlu’nun Cübbeli Ahmet Hoca’ya vasiyeti: Benim yakınımda kendine bir mezar al

İsmailağa Cemaati önderi Mahmut Ustaosmanoğlu, bir müddettir böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında vefat etti. İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfının toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sevgili pirimiz Mahmut Efendi Hazretlerimiz Hakk’a yürümüş ahirete irtihal etmiştir. Cümle ümmet-i Muhammed’in başı sağ olsun” tabirleri yer aldı. Ustaosmanoğlu’nun cenazesi yarın öğle namazı sonrasında Fatih Camii’nden kaldırılacak.

BİRÇOK İSİM BAŞSAĞLIĞI İLETİSİ PAYLAŞTI

Vefat haberi sonrası başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere birçok siyasi ve ünlü isim başsağlığı iletisi paylaştı. Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de Ustaosmanoğlu için bir taziye bildirisi yayımladı. Ünlü, açıklamasında “Kutbü’l-ektâb, Ğavsü’l-evtâd ve Hicrî 15. Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretlerimiz Rahmet-i Rahmân’a vâsıl olmuştur. Allâh-u Teâlâ, kendisine fevka’t-tecellîler ihsân eylesin ve azîz rûhunu Silsile-i Aliyye-i Nakşibediyye-i Müceddidiyye-i Hâlidiyye ricâlinin ervâh-ı tayyibelerine ilhâk eylesin. Âmîn!” tabirlerini kullandı.

“BENİM YAKINIMDAN BİR MEZAR AL”

Öte yandan Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefatı sonrası Cübbeli Ahmet Hoca’nın yıllar evvel HaberTürk’e verdiği röportajda söyledikleri yine gündem oldu. Cübbeli, o röportajda Ustaosmanoğlu’nun kendisinden bir istekte bulunarak “Hocamın yanında hizmet bana da nasip oldu. 30 sene kadar evvel bir gün kendisine tefsir okuduğum anda buyurdu ki ‘Benim yakınımda kendine bir mezar al. Bana orada tefsir okursun.’ Natürel evliyaların kelamları boşuna olmaz. Ben bir müjde anladım buradan. İnşallah imanla ölmem nasip olacak ki bir evliya bana kabirde birliktelik vaadediyor. Benim için en büyük muştudur.” demişti.