Kuruluş Osman var mı, yok mu, neden yok? Kuruluş Osman dizisi final mi yaptı, bitti mi? 22 Haziran Çarşamba bu akşam Kuruluş Osman var mı, yok mu?

Kuruluş Osman, Bozdağ Sinema imzalı, birinci kısmı 20 Kasım 2019 tarihinde yayınlanan, direktörlüğünü Metin Günay’ın yaptığı, senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın kaleme aldığı tarih, aksiyon, macera, kurgu ve drama çeşidindeki Türk televizyon dizisidir. Kuruluş Osman var mı, yok mu, neden yok? Kuruluş Osman dizisi final mi yaptı, bitti mi? 22 Haziran Çarşamba bu akşam Kuruluş Osman var mı, yok mu, niçin yok?

KURULUŞ OSMAN VAR MI, YOK MU, NEDEN YOK?

Kuruluş Osman dizisi geçen hafta dönem finali yaptığı için bugün ekranlara gelmeyecek. Dizi geçtiğimiz hafta 98. kısmı ile dönem finali yapmıştı. Dizi yalnızca dönem finali yaptı olağan final yapmadı. Gelecek dönemde dizi kaldığı yerden devam edecek.

KURULUŞ OSMAN DÖNEM FİNALİNDE NELER OLDU?

Osman Beyefendi Yenişehir’i fethedip Romanos’un cezasını kesiyor

Aygül Hatun’un akıbeti

Osman Beyefendi için artık amaç Yenişehir’dir. Osman Beyefendi ve Alpleri Yenişehir’i kuşatırken Bala, Malhun, Ayşe, Aygül Hatunlar ve bacılar da boş durmayacaktır. Kılık değiştirerek kaleye sızan Hatunlar düşmanı içerden çökertebilecek midir? Düşmanla kıyasıya savaşırken okla yaralanan Aygül Hatun’un akıbeti ne olacaktır?

Hatunlar esir düşenleri kurtarabilecekler mi?

Kumral Abdal, Demirci Davud ve Akça Derviş Romanos’un elindedir. Romanos, Osman Bey’in kurduğu oyunu çözebilmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Kumral Abdal, Akça Derviş ve Demirci Davud, Romanos’un azaplarına dayanabilecek midir? Bala, Malhun ve öbür Hatunlar onları kurtarabilecekler midir?

Demirci Davud kendisini öne atıyor

Osman Beyefendi kapısına dayandığı Yenişehir’de çetin bir direnişle karşılaşır. Osman Beyefendi, Yenişehir’in fethi için bilek gücünün yanında zekasını da konuşturacaktır. Osman Bey’in dahiyane planı nedir? Sonunda Kayı Alpları, Yenişehir’in kapılarına dayanır… Neye uğradığını şaşıran Romanos ve askerleri kirli bir oyun oynamaya kalkışır… Savaşın en çetin anlarında, Demirci Davud canı değerine, Kayı sancağının dalgalanabilmesi için kendisini öne atar. Demirci Davud kurtulabilecek midir?

Osman Beyefendi Romanos’un cezasını kesiyor

Osman Beyefendi ve Alpları, Yenişehir’i ele geçirir. Romanos’la vuruşan Osman Beyefendi, onun kellesini alarak cezasını keser. Bu yeni bir zaferdir lakin Yenişehir ahalisi Osman Beyefendi için yeni bir sorun mu olacaktır?

Sultan’ın Yenişehir fethine tepkisi

Osman Bey’in Yenişehir’i fethetmesi Bitinya’da hakim güç olduğu manasına gelecektir. Osman Bey’in peş peşe yaptığı fetihler Konya’da nasıl yankılanacaktır? Sultan Alaeddin, Yenişehir’in fethine nasıl reaksiyon verecektir?

KURULUŞ OSMAN OYUNCU KADROSU

Ana karakterler

Osman Gazi (Burak Özçivit): Ertuğrul Gazi’nin en küçük oğlu. Kayı Obası’nın beyefendisi. Bala Hatun ve Malhun Hatun’un kocası.

Bala Hatun (Özge Törer): Pir Edebalı’nın kızı. Osman Bey’in eşi. Kayı Obası’nın baş hatun.

Malhun Hatun (Yıldız Davet Atiksoy) : Umur Bey’in kızı. Osman Bey’in eşi.