Kemal Kılıçdaroğlu; TÜİK, MEB ve SADAT’ın ardından bu kez de Tarım ve Orman Bakanlığı’na gidecek: Hazırlığınızı yapın

İzmir’de CHP Çiftçi Buluşması programında 3 çiftçi bayan da konuşma yapmış, “Hayvancılık öldü. Biz yokuz artık”, “Bu yıl 20 dönüm toprağımın 10 dönümünü ekemedim” üzere cümlelerle hükümete karşı tenkitlerini lisana getirmişti. Bu konuşmaların akabinde Tarım ve Orman Bakanlığı resmi Twitter hesabından bu tenkitlere karşılık vermişti.

BAKANLIK, YAPILAN DAYANAK ÖDEMELERİNİ PAYLAŞTI

Söz konusu 3 çiftçiye de yardımda bulunduklarını söz eden Bakanlık, açıklamasında sayılarına kadar verilen dayanakları paylaştı. Öte yandan paylaşım, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de çiftçilerle buluşmasında kelam alan üç bayan çiftçimize Bakanlığımız tarafından verilen dayanaklar ve lisana getirdikleri tezler ile ilgili gerçekler aşağıdaki gibidir” notuyla yayınlandı.

“HAZIRLIĞINIZI YAPIN”

Bakanlığın paylaşımının akabinde Kılıçdaroğlu da bakanlığa yanıt olarak, “Çiftçi kürsüde kederini anlatıyor, yardım istiyor. Bakanlık çiftçiye “Derdiniz yok, palavra söylüyorsunuz.” diyor. Nasıl kibirli, nasıl üstencil bir dil! Sizin yatacak yeriniz yok. Çiftçinin tokadını yiyeceksiniz! En kısa vakitte görüşmek üzere Tarım Bakanlığı, hazırlığınızı yapın” sözlerinin yer aldığı karşı bir paylaşım yaptı.

DAHA EVVEL DE KURUMLARIN KAPISINA GİTMİŞTİ

Kılıçdaroğlu’nun bu paylaşımı Tarım ve Orman Bakanlığı’na bir ziyaret gerçekleştireceği kanısını akıllara getirdi. Kılıçdaroğlu daha evvel de TÜİK, Et ve Süt Kurumu, Ulusal Eğitim Bakanlığı ve SADAT’ın kapısına gidip basın açıklaması yapmıştı.

İlgili Haberler