Gizli Saklı Nehir kimdir, kim canlandırıyor? Gizli Saklı Nehir ‘Ece Dizdar’ kimdir, kaç yaşında? Nehir Koşuoğlu kimdir?

Gizli Saklı, No Dokuz Productions imzalı, birinci kısmı 8 Haziran 2022 tarihinde yayınlanan Türk imali polisiye ve romantik güldürü cinsindeki televizyon dizisi. Saklı Gizli Irmak kimdir, kim canlandırıyor? Bâtın Gizli Irmak ‘Ece Dizdar’ kimdir, kaç yaşında? Irmak Koşuoğlu kimdir?

GİZLİ SAKLI IRMAK KİMDİR?

Gizli Saklı dizisinde Irmak Koşuoğlu, Tarık Koşuoğlu’nun eşidir. Irmak ve Tarık’ın yeni komşuları Yaz ve Levent oldu.

NEHİR KARAKTERİNİ KİM CANLANDIRIYOR?

Gizli Saklı dizisinde Irmak karakterini “Ece Dizdar” canlandırmaktadır.

ECE DİZDAR KİMDİR?

Ece Dizdar (d. 23 Kasım 1981, İstanbul), Türk oyuncu ve tercümandır.

23 Kasım 1981 tarihinde İstanbul’da doğdu. Denizaltılarda çalışan babasının misyonu nedeniyle çocukluğu boyunca Türkiye’nin birçok kentinde ve Pakistan, Belçika, İngiltere üzere ülkelerde yaşamıştır. Gezdiği yerlerde genelde DoDDS Amerikan okullarında okudu.

Oyunculuğa 12 yaşında Belçika’da okul kulüplerinin müzikallerinde oynayarak başladı. Ortaokul yıllarında müzikal oyunculuğu, ses ve dans üzerine eğitim aldı, 2 yıl boyunca çocuk konservatuvarı kapsamında sahneye çıktı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Bağlantı Fakültesinde bitirdikten sonra Londra’ya taşınan oyuncu, ARTSED oyunculuk akademisinde burslu olarak oyunculuk eğitimini tamamladı ve profesyonel oyunculuk mesleğine adım attı.

2008’den beri oyuncusu olduğu DOT Tiyatrosu’nda Alışveriş ve S***ş, Vur/Yağmala/Yeniden, İki Kişilik Bir Oyun, Altın Ejderha üzere birçok tiyatro oyununda rol aldı. Ayrıyeten DOT için Alışveriş ve S***ş ve Festen üzere oyunların çevirilerini yapmıştır.

Adını 2002 yılında oynadığı En Son Babalar Duyar televizyon dizisinde duyurdu. İstanbul’da Esir Kentin İnsanları, Karakol, Al Yazmalım, Şubat, Güneşi Beklerken üzere birçok televizyon projesinde yer aldı. Akabinde Onur Meşhur’un direktörlüğünü ve senaristliğini yaptığı “Beş Kardeş” dizisinde “Taverna müzikçisi Şevval” karakterini canlandırdı.

Profesyonel reklam ve tanıtım dublajcısıdır ve hâlâ İngiltere’de ve Türkiye’de tiyatro, televizyon ve sinema alanlarında oyunculuk yapmaktadır.