Fenerbahçe için Brezilya’dan sürpriz transfer iddiası! “Willian’a teklif…”

Fenerbahçe, Muhteşem Lig’in başlamasına kısa bir müddet kala transfer çalışmalarına devam ediyor.

Son olarak UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme maçında Slovacko ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe, gayretten 3-0’lık galibiyetle ayrılmıştı.

Fenerbahçe cephesinde gollerin yeni transferler Emre Mor ve Lincoln’den gelmesi, bir epey sevince neden olmuştu.

Bununla birlikte Kanarya’da, ayrılıklar da bekleniyor.

Özellikle atak sınırında kıymetli yıldızların gönderilmesi beklenirken, yeni transferlerin de olabileceği konuşuluyor.

Konuya ait son tez Brezilya’dan geldi.

Güney Amerika transfer piyasasında yükü olduğu bilinen Jorge Jesus’un, Brezilyalı yıldız Willian’a kanca attığı söz edildi.

İşte Brezilya basınına yansıyan Willian – Fenerbahçe ilgisinin detayları…

Corinthians’ın Copa Libertodores yarı finalinde oynadığı ve Flamengo’ya 2-0 kaybettiği maçın takımında, Willian yoktu.

Orta saha oyuncusu, diz sakatlığı yaşamıştı lakin idmanlara başlamıştı. Bununla bir arada, toplumsal medyada taraftarlarca eleştirildiği için ayrılacağı söz ediliyordu.

Yorumcu Vampeta, Willian’ın Corinthians ile olan kontratını feshedebileceğini söyledi. Hatta, 15 Ağustos’a kadar ekipten ayrılmayı planladığını sav etti.

Vampeta, “Willian’ın, Ağustos 15’e kadar gruptan ayrılacağına dair haberler var. Görünüşe nazaran kolaylık isteyecek. Avrupa’dan teklif geldiği için ayrılmak istiyor. Corinthians’ta oynamak istemiyor. Bu bilgi bana kulübü uygun tanıyan birinden geldi.” dedi.

Bunun üzerine yorumcu Benjamin Jack, argümanları doğrulamak için Willian’ın babası Severino Silva ile temasa geçti. Yıldız oyuncunun babası, oğlunun 2023’e dek süren kontratına sadık kalacağını söyledi.

Back yaptığı konuşmada, “Vampeta, Willian’ın 15 Ağustos’a kadar Avrupa’ya gideceğini söyledi. Ortağımız ve Willian’ın babası olan Severino’yu aradım. Bana, ‘Vampeta’ya sormalısın, şu ana kadar kesin olan bir şey yok’.” dedi.

“FENERBAHÇE İLE ANLAŞMIŞ OLABİLİR”
Ayrıyeten Brezilyalı yorumcu Mano Borges, “Bir duyumum var. Jesus ile de görüşebilirsiniz. Görünüşe nazaran Fenerbahçe, Willian ile görüşmüş. Gelen tekliflerden biri onlardan. Tahminen de Fenerbahçe’ye gidiyordur.” tabirlerini kullandı.