Bodrum Belediyesi’nden sahiplenme çağrısı

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, ağır çalışmalarına devam ederken vatandaşları da bakımevlerine davet etti.

Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, can dost sahiplenmek isteyen vatandaşların yasadışı hayvan satışı yapılan yerlerdeki hayvanları değil Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezlerindeki bütün bakımları ve aşıları yapılmış canları sahiplenmesi davetinde bulundu. Kimsesiz canların onlara yoldaş olması yolunda bir köprü oluşturduklarını söyleyen yetkililer, hayvan sahibi olmalarının en inançlı yolunun bakım meskenlerinden sahiplenmek olduğunun altını çizerek vatandaşları bakım meskenlerine çağırdı.

Bodrum Belediyesi Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezlerinde, 616 köpek ve 297 kedi konuk ediliyor. Merkezlerde veteriner doktorlar ve teknikerler tarafından haftada 170 ile 200 ortası kısırlaştırma ameliyatı ve 300’e yakın bakım ve muayene gerçekleştiriliyor.

İlgili müdürlük tarafından 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle bin 872 hayvanın kısırlaştırıldığı, 5 bin 142 hayvanın muayeneleri ve bakımlarının yapıldığı, bin 352 hayvanın aşılandığı, 41 hayvanın ise sahiplendirildiği bilgisi verildi.

Belediye Lideri Ahmet Aras, bilhassa tatil için kentimizi ziyaret eden vatandaşların sahip olduğu hayvanlarını ilçeye bıraktığını ve sokaklardaki hayvan popülasyonunu artırdığını belirterek şunları söyledi:

“Veteriner İşleri Müdürlüğümüzce, insanlara şartsız sevgi sunan dostların aşı, çipleme ve bakımlarını yaparak tekrar sahiplendirilmesi için ağır efor harcıyor. Bu mevzuda en büyük destekçilerimiz hiç elbet Bodrum Kent Kurulu Hayvanların Hayat Hakkını Müdafaa Çalışma Kümesi ve değerli Veteriner Hekimlerimizdir. Bizlerin önünü açıyor ve takviyelerini hiç esirgemiyorlar. Vatandaşlarımızdan da ricamız sahiplenme konusunda daha hassas olmalarıdır.”

Can dostlardan birini sahiplenmek isteyen vatandaşlar, Bodrum Belediyesi Turgutreis ve Torba Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezlerini arayarak bilgi alabilir. Tıpkı vakitte https://bodrum.bel.tr/barinak adresinden sahipsiz dostların ilanları takip edilebilecek – MUĞLA

İhlas Haber Ajansı / Mahallî