Bodrum Belediyesi’nden Hayvanseverlere Sahiplenme Çağrısı

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, can dost sahiplenmek isteyen vatandaşlara, yasadışı hayvan satışı yapılan yerlerdeki hayvanları değil Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezleri’ndeki bütün bakımları ve aşıları yapılmış canları sahiplenmeleri tarafında davette bulundu.

Bodrum Belediyesi Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezlerinde, 616 köpek ve 297 kedi konuk ediliyor. Merkezlerde veteriner doktorlar ve teknikerler tarafından haftada 170 ile 200 ortası kısırlaştırma ameliyatı ve 300’e yakın bakım ve muayene gerçekleştiriliyor.

İlgili müdürlük tarafından 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle bin 872 hayvanın kısırlaştırıldığı, 5 bin 142 hayvanın muayeneleri ve bakımlarının yapıldığı, bin 352 hayvanın aşılandığı, 41 hayvanın ise sahiplendirildiği bilgisi verildi.

Belediye Lideri Ahmet Aras, bilhassa tatil için kenti ziyaret eden vatandaşların sahip olduğu hayvanlarını ilçeye bıraktığını ve sokaklardaki hayvan popülasyonunu artırdığını belirterek şunları söyledi:

“Veteriner İşleri Müdürlüğümüzce, insanlara şartsız sevgi sunan dostların aşı, çipleme ve bakımlarını yaparak tekrar sahiplendirilmesi için ağır uğraş harcıyor. Bu mevzuda en büyük destekçilerimiz hiç elbet Bodrum Kent Kurulu Hayvanların Hayat Hakkını Muhafaza Çalışma Kümesi ve değerli Veteriner Hekimlerimizdir. Bizlerin önünü açıyor ve takviyelerini hiç esirgemiyorlar. Vatandaşlarımızdan da ricamız sahiplenme konusunda daha hassas olmalarıdır.”

ANKA / Mahallî