Başkan Gültak, Kapızlı Kampındaki kadınlarla buluştu

HİSARCIK, KÜTAHYA (İHA) – MERSİN (İHA) – Akdeniz Belediye Lideri Muhammet Mustafa Gültak, Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen tertip ile Kapızlı Yaz Kampında fiyatsız tatil yapan anneler ve çocuklarıyla buluşarak cümbüşlerine ortak oldu.

Mersin‘in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya nazaran, ‘kadınlara yönelik olumlu ayrımcılık’ unsuruyla hizmet ve projeler devam ediyor. Bugüne dek binlerce kişinin ağırlandığı Kapızlı Yaz Kampının son konukları, ortalarında şehit eşleri, şehit anneleri ve çocukları ile gazi yakınları, Bilim ve Sanat Merkezine (BİLSEM) devam eden çocukların anneleri ile mikrofinans dayanağı alan anneler ile kızlar oldu. Yaklaşık 3 gün süren kamp boyunca aileler, çeşitli aktiflik ve aktivitelere katılarak gönüllerince eğlendi. Denizin keyfini de çıkaran anneler ile kızları, ayrıyeten halk oyunları, müzik, matrak, hemsball, tiyatro üzere etkinliklere katılma imkanı buldu, akşam saatlerinde yakılan kamp ateşi etrafında buluştu.

Ailelerin cümbüşüne ortak olan Lider Gültak, otizmli çocuklarla da buluştu

Akdeniz Belediye Lideri Mustafa Gültak da eşi Behiye Gültak ile birlikte Kapızlı Kampında tatil yapan bayanları ve çocuklarını ziyaret ederek cümbüşlerine ortak oldu. Lider Gültak, kampın konuklarından Zeynep ile Dava isimli çocuklar için hazırlanan sürpriz doğum günü aktifliğine de katılarak, katıldıkları yaz kampını iki konuk ismine daha da unutulmaz ve manalı kıldı.

Öte yandan Gültak; Adana, Erzurum, Van, Osmaniye, Isparta ve Mersin’den aileleri ile birlikte Silifke‘ye gelen otizmli gençleri de Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, Gençlik Spor İlçe Müdürü Mustafa Tipe ve Silifke Belediye Lideri Sadık Altınok ile birlikte konuk oldukları Kapızlı Gençlik Kampında ziyaret etti.

Burada otizmli gençler ve aileleri ile bir mühlet sohbet eden Gültak, engelli bireyler ve ailelerinin her vakit yanında olduklarını belirterek 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını tebrik etti. – MERSİN

İhlas Haber Ajansı / Mahallî