Aziz final mi, bitiyor mu? Aziz neden final yapıyor? Aziz dizisi sezon finalinde neler olacak? Aziz yeni sezon ne zaman?

Aziz, O3 Medya imzalı, birinci kısmı 5 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan, Recai Karagöz’ün yönettiği, aksiyon, dram, ve tarihi tipindeki Türk televizyon dizisi. Aziz final mi, bitiyor mu? Aziz neden final yapıyor? Aziz dizisi dönem finalinde neler olacak? Aziz yeni dönem ne vakit?

AZİZ FİNAL Mİ YAPIYOR, NEDEN FİNAL?

Aziz dizisi bugün 3 Haziran Cuma günü dönem finali yapacaktır. Dizi büsbütün bitmiyor, yalnızca dönem finali yapıyor. Dizi yeni dönemde yeni kısımlarla tekrardan yayınlanacaktır. Dizilerin birçok bu haftalarda dönem finali yapmaktadır. Bundan ötürü Aziz de dönem finali olacak.

AZİZ KONUSU NE?

Konusu Hatay’da Fransız-Türk periyodunda geçer. Senaryosunu Eda Tezcan’ın yazdığı dizide Zeynep Günay Tan ise proje danışmanlığını üstlenmiştir.

AZİZ OYUNCU TAKIMI

Ana karakterler

Aziz Payidar (Murat Yıldırım) – Edip Payidar’ın oğlu. Gerçek aşkını ve kendini bularak Hatay’ın yine ana vatana katılmasında faal rol oynar.Biricik aşkı Dilruba’nın Adem’le zorla evlendiğinden habersiz Aziz Efnan ile evlenmiştir.

Dilruba Paşazadeoğlu (Damla Sönmez)-Paşazade torunu.Aziz’in biricik aşkı.Aziz ortadan kaybolduğunda hayatına son vermeye çalışmış lakin kurtarılmış.Ailesinin baskısıyla sevmediği Adem Payidar’la nişanlanmış.Aziz döndükten sonra Yüce’nin hayatı ile tehdit edilip fedakarlık yaparak sevmediği Adem Payidar’la zorla evlendirilmiş.Kocası ve kocasının ailesi tarafından fiziki ve ruhsal şiddete maruz kalmış.Buna karşın biricik aşkı Muhterem’e daima yardım etmiş.Kapatıldığı kafesten kurtulmaya çalışmış ancak gördüğü vefasızlıklar yüzünden daha fazla dayanamayıp kurtuluşu uzaklara gitmekte bulmuş.

Efnan Payidar (Simay Barlas) – Halıcı bir köylü kızı.Çocukluktan beri platonik aşık olduğu Aziz ile tanışmış.Dilruba’nın tehditle Adem’le evlenmesinden sonra gerçekleri gizleyerek Aziz ile evlenmeyi başarmıştır.

Galip Payidar (Ahmet Mümtaz Taylan) – Payidarların reisi. Adem ve Maksude’nin babası, Muhterem’in amcasıdır.

Delege Pierre Martin (Fırat Tanış) – Antakya’da vazife yapan Fransız delege. Sonludur. Vakitle Efnan’a aşık olacaktır ve Aziz ile birçok bahiste hasımlıkları olacaktır.

Adem Payidar (Güven Murat Akpınar) – Galip Payidar’ın tek oğlu. Aziz kenti terk edince Dilruba ile nişanlanmış ve sonrasında Dilruba’yı Muhterem’in hayatıyla tehdit ederek onunla zorla evlenmiştir.Evliliyi mühletince Dilruba’ya şiddet göstermiştir.