AK Partili Külünk’ten memurlara çağrı yapan Kılıçdaroğlu’na tehdit: Haddini bil yoksa devlet had belletmeyi bilir

Chp Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüdeki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik argümanları büyük tartışma yaratırken, bürokraside “sarı” diye nitelendirdiği bölüme de “Sizi bu kabahat gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi” davetinde bulundu.

KILIÇDAROĞLU’NUN GÖRÜNTÜSÜ AK PARTİ’Yİ AYAĞA KALDIRDI

Kılıçdaroğlu’nun memurlara yönelik kelamları AK Parti cephesini ayağa kaldırırken, MKYK Üyesi Metin Külünk’ten CHP önderine yönelik ağır açıklamalar geldi.

“TÜRKİYE CUMHURİYET DEVLETİ’NİN MEMURU EŞKİYADAN ÜRKMEZ”

Kılıçdaroğlu’nun memurları tehdit ettiğini öne süren Külünk, “İzzet mahrumları bilmelidirler ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memuru, yalnızca ve yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden buyruk alır ve devletinden aldığı güçle eşkiyadan ürkmez” dedi.

“TEHDİTLERİ LAKİN CİRİMLERİ KADARDIR”

Külünk, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sonları içinde yaşayan ürkekler, bu ülkenin düşmanlarından medet uman asalaklardır. O asalaklar, bu devletin memuru görünmüş olabilirler lakin hiçbir vakit bu ülkeye memur olmamışlardır. “Kişi kendinden bilir eli” demişler. Asalaklar ve parazitler, dünyanın bütün canlılarını asalak ve parazit sanırlar. Tehditleri de lakin cirimleri kadardır” diyerek devam etti.

“HADDİNİ BİL YOKSA DEVLET HAD BELLETMEYİ BİLİR”

Kılıçdaroğlu’na “Haydi bakalım! Sen açıkla açıklayacaklarını, bizim senden yana açıklayacak tek bir cümlemiz yok” diye seslenen Külünk, CHP başkanını üstü kapalı biçimde tehdit etti. Külünk, “Öyle çıplaksın ki seni ve yakın tarihini meydanda biliyor milletimiz. Her şey aşikâr! Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” sözlerini kullandı.