2 dakika muayene olduğu özel hastaneye 1300 TL ödeyen Mehmet Ali Erbil isyan etti

Evinde düşerek rahatsızlanan ve kaçış sendromu hastalığı nedeniyle uzun müddet tedavi gören Mehmet Ali Erbil, sıhhat sorunlarıyla uğraşıyor. Dün de Cüneyt Arkın’ın vefat haberini alan Erbil, sanatkarın vefat ettiği hastaneye giderek aileye taziyede bulundu. Hastaneye gittiğinde sırtında çıkan yağ bezesini de gösteren sanatçı, ödediği fiyata isyan etti.

MUAYENE İÇİN 1300 TL ÖDEDİ

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Magazin programına telefonla bağlanan Mehmet Ali Erbil, şunları söyledi: “Dün Cüneyt Arkın’ın ailesine taziyeye gittim. Hastaneye gitmişken de sırtımdaki yağ bezesine benzeyen sivilceyi gösterdim. 2 dakika muayene oldum ve enfeksiyon kaptığını söyledi. Sonra sekreter ödemenin 1300 TL olduğunu söyledi. Allah kimseyi hastaneye düşürmesin. Kız kardeşim profesör ve randevuları dolu. Kardeşim durumu uygun olmayan köyden gelen hastalarının verdiği bir tavuk karşılığında 20 bin TL’lik ameliyatı yapıyor. Bunlar da 1300 TL’yi alarak güya varlıklı olacaklar.”

“DEVLET HASTANESİNE GİTSEYDİM BUNLAR OLMAZDI, ÖZEL HASTANELER HIRSIZ”

“Hastanede konuştuğum bayanın annesinin bacağı kırılmış. Kırılan bacağı alçıya almışlar ve 120 bin TL istemişler. Sıhhat Bakanımız dünyada olmayacak ıslahatlar yaptı. Allah beni devlet hastanesine düşürseydi bunların hiçbiri başıma gelmezdi. Özel hastaneler hırsız. Minimum fiyat 4 bin TL özele giderek bir sivilcesini gösterse maaşının 4’te 1’i gitti. Biz hastanede sesimizi çıkarmadan parayı ödedik.”